http://gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.1gk-is-106.jpglink
http://gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.gbpkochanowicegk-is-106.jpglink
http://gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.gbpkochcicegk-is-106.jpglink
http://gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.gbplubeckogk-is-106.jpglink
http://gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.ksiazka1gk-is-106.jpglink
http://gbpkochanowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_gora.ksiazki2gk-is-106.jpglink
«
»

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW GMINY KOCHANOWICE

 

 

Działalność Stowarzyszenia w 2017r.

 

           

W roku 2017 zrealizowano zadanie publiczne pod tytułem „Promocja zdrowego stylu życia kobiet gminy Kochanowice poprzez aktywność fizyczną, rekreacyjną i kulturalną”. 

„Promocja zdrowego stylu życia kobiet..” zadanie publiczne polegało na zachęceniu do prowadzenia zdrowego stylu życia poprzez udział kobiet gminy Kochanowice w zajęciach rekreacyjnych na basenie, wycieczkę do Pszczyny i Wisły oraz wyjazd do opery.

W zajęciach fitnessu wodnego na basenie w okresie od czerwca do sierpnia uczestniczyło 50 osób, które ponosiły tylko koszty dojazdu na basen, natomiast przyznana do zadania dotacja pozwoliła na bezpłatne korzystanie z oferty pływalni. Program przyczynił się bezpośrednio do oderwania kobiet od codziennych problemów, stresów, konfliktów oraz do poprawy kondycji fizycznej. Zorganizowane dzięki dotacji zajęcia stały się też dobrym przykładem dla pozostałych mieszkańców naszej gminy w promocji zdrowego stylu życia.

W ramach zadania w październiku zorganizowana została wycieczka do Pszczyny i Wisły. W Pszczynie zwiedzano Muzeum Zamkowe - dawną rezydencję magnacką w stylu neobarokowym powstałą w XI lub XII w., która wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim o powierzchni 156 ha tworzy zespół pałacowo-parkowy. Natomiast w Wiśle uczestniczki wyjazdu skorzystały z oferty basenu Hotelu Gołębiewski.

Ostatnim punktem zadania był wyjazd do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl operetkowy „Baron Cygański” Johanna Straussa(syna). Spektakl został oceniony przez widzów bardzo dobrze.

Program przyczynił się bezpośrednio do oderwania kobiet od codziennych problemów , stresów, konfliktów oraz do poprawy kondycji fizycznej. Zorganizowane dzięki dotacji zajęcia stały się też dobrym przykładem dla pozostałych mieszkańców naszej gminy w promocji zdrowego stylu życia.

   Stowarzyszenie Miłośników Gminy Kochanowice włączyło się w czerwcu w organizację „Dni Ślasko-Bawarskich”, których celem było poznanie walorów kulturowych regionu śląskiego i bawarskiego, Na festyn pozyskano dotację z Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Gminy Kochanowice.

          W listopadzie. Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd dla 53 mieszkańców gminy Kochanowice do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu na wielki finał „Ślązak Roku”- „Po naszymu czyli po Śląsku” . Tegorocznym „Ślązakiem Roku 2017” została Pani Teresa Urbańczyk z Jankowic koło Pszczyny.

Już po raz drugi Stowarzyszenie Miłośników gminy Kochanowice wzięło udział w akcji „Szlachetna paczka”

Akcja kieruje się zasadą “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Razem z wolontariuszami członkowie realizowali ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym pomoc materialną, motywując rodzinę do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej.

Wybraliśmy rodzinę, dla której wspólnie, jako społeczność gminy Kochanowice, przygotowaliśmy paczki z artykułami spożywczymi, chemią gospodarczą i ubraniami.

Kilka razy w roku Zarząd Stowarzyszenia organizuje spotkania z wszystkimi członkami przy kawie i cieście. Na spotkaniach omawiane są sprawy bieżące i organizacyjne dotyczące działalności Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice.

Prezes Zarząd - Maria Hadzik                                                                            

Członek Zarządu -Małgorzata Drynda                                                                

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

         W KOCHANOWICACH

 

ul. Lubliniecka 5
42-713 Kochanowice
woj. śląskie
tel. (34) 353 31 35